Yarı Mamül Ürünler

Yarı Mamül Ürünler

Viking Kağıt, kendi tesislerinde ürettiği son tüketici ürünlerinin yanı sıra Türkiye’de ve varlık gösterdiği global pazarlarda farklı sektördeki müşterilerine, yine kendi tesislerinde ürettiği yarı mamul kâğıt ürünlerini de sunuyor. Üretim faaliyetlerini, müşterilerinin farklı ihtiyaç ve taleplerine göre şekillendiren Viking Kağıt'ın geniş yarı mamul kâğıt ürün portföyü; tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete ve makine perdahlı (mg) kâğıttan oluşuyor.

Hammadde olarak “%100 Selüloz”, “Geri Dönüşümlü” ve “Karışım” olarak sınıflandırılan yarı mamul ürünler; tek, iki ve üç katlı olarak, farklı kesim genişliklerinde, 70 cm’den 200 cm çapa kadar ve 76-152 mm çapındaki mihver borulara sarılarak müşterilerin istekleri doğrultusunda üretilebiliyor.

Parametreler Tuvalet Kağıdı Kağıt Havlu Peçete Makine Perdahlı (MG) Kağıt
Kat Sayısı 1-2-3 1-2-3 1-2-3 1
GSM(gr/m2) 15,5-25 17-35 16-22 20-40
Nem (%) maksimum 6 maksimum 6 maksimum 6 maksimum 5
Krep (%) 12-22 9-18 6-12 76
Mihver Çapı (mm) 76-152 76-152 76-152

Ekolojik Geri Dönüşüm Teknolojimiz Recyfiber®

Viking Kağıt, Türkiye’de temizlik kağıtları endüstrisinde bir ilk olan ve Tetra Pak® ortaklığı ile hayata geçirdiği Recyfiber® teknolojisi ile içecek kartonlarını geri dönüştürüp ayrıştırarak geri kazanımlı kaliteli selüloz liflerinden temizlik kağıtları üretiyor.

Viking Kağıt, Recyfiber® teknolojisi sayesinde beklentilerin çok daha ötesindeki, selüloz kalitesinde ve konforundaki ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunuyor. Emicilik, dayanıklılık ve yumuşaklık açısından üstün performans gösteren özgün bej renkli Recyfiber® kağıtları, yarı mamul kağıt ürün portföyü olarak; tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete ve makine perdahlı (mg) kağıttan oluşuyor. Şirket, yarı mamül kağıtları 1, 2 ve 3 katlı olarak, farklı kesim genişliklerinde, 70 cm’den 200 cm çapa kadar ve 76-152 mm çapındaki mihver borularda müşterilerinin farklı ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda üretebiliyor.

Recyfiber® ürünleri, orman kaynaklarının sorumlu kullanımını sürdürmek için çalışan, bağımsız, kar amacı gütmeyen, uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olan FSC tarafından onaylanmıştır. FSC sertifikalı Recyfiber® temizlik kağıtları, sadece geri dönüştürülmüş kaynaklardan elde edilmiştir.

Türkiye’de temizlik kağıtları sektöründe sadece Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş. de bulunan bu geri dönüşüm tesisi ve inovatif teknoloji sayesinde üretilen doğa dostu temizlik kağıtlarımız Recyfiber® hakkında daha fazla bilgi almak için www.recyfiber.com

Filmi Gör