Topluma İyi Bakıyoruz


Tüketici/Müşteri Sağlığı ve Güvenliği

Odağına ‘yaşama değer katma’ ilkesini alan Yaşar Topluluğu' nun bir üyesi olan Viking Kağıt, yasalara uygun hareket eden, yetkili kurum ve kuruluşlar tarafından denetlenen aynı zamanda sektörünün gerektirdiği standartlara uyum sağlayan bir yapıda faaliyet göstermekte olup, her zaman tüketici ve müşteri sağlığını ilk sırada gözetmektedir. Bu amaçla 2016 yılı sonunda Alman belgelendirme kuruluşu DQS tarafından yapılan denetimler sonucunda Viking Kağıt, sektöründe ilk kez Hijyenik Ürün-GC MARK almaya hak kazanmıştır. Bu belge ile ürünlerimizin, risk analizine tabi tutulduğu ve ürün güvenliği anlamında risk taşımadığını, ürünün ilgili risklerden arındırılıp, gereken koşullarda üretildiği onaylanmıştır.

Müşteri ve Tüketici Bilgilendirmesi ve Etik Pazarlama

Müşteri ve tüketici memnuniyet anketleri ile paydaş geri bildirimlerini önemli bir araç olarak gören Viking Kağıt, ürün ve hizmetlerini mükemmelleştirme yolunda istikrarlı adımlar atmaktadır. 2018 yılında da yaptığı müşteri ve tüketici anketleri, şikâyet ve yorum mekanizmaları ile paydaş geri bildirimlerini almış, değerlendirmiş ve iyileştirici aksiyonlar almıştır.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Viking Kağıt, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında, 2018 yılında Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı kanalıyla 8 öğrenciye burs sağlamıştır. Mesleki eğitim kapsamında toplam 48 lise ve üniversite öğrencisine staj imkânı sunulmuştur. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği ile birlikte Meslek Lisesi Koçları Programı kapsamında 10. ve 11. sınıf meslek lisesi öğrencilerine grup koçluğu uygulaması projesi yürütülmektedir.İki yıl boyunca aynı öğrenci grubu ile en az 12 defa bir araya gelen Viking Kağıt çalışanı koçlar, her buluşmada öğrenciler ile farklı kişisel gelişim buluşmaları uygulamaktalar. Böylece bir yandan sosyalleşmelerine ve gelişimlerine destek olurken, bir yandan da rol model olarak öğrencilerin hayatlarına dokunuyorlar. Çevre ve doğa konularındaki sorunlara etkin çözümler geliştiren Viking Kağıt, kurumsal sosyal sorumluluk alanında da farklı projeler gerçekleştirmektedir. 2018 yılında Güzelbahçe Yelki’de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezi ile Aliağa’da bulunan Engelliler Okulu’na ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Çiğli Eğitim Parkı’na temizlik kağıdı yardımında bulunulmuştur.