Çalışanlarımıza İyi Bakıyoruz


Sürdürülebilir büyümenin temelindeki gücün “insan” olduğuna inanan Viking Kağıt, düzenlediği eğitimlerle çalışanlarını desteklemektedir. Viking Kağıt, 2018 yılında kanuni eğitim gerekliliklerinin yanında oryantasyon eğitimleri, işbaşı eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, yönetim becerileri eğitimleri, uzmanlık eğitimleri, teknik ve mesleki eğitimler vermiş, düzenlenen seminer ve konferanslar ile çalışanlarını desteklemiştir. Viking Kağıt 2018 yılı içerisinde çalışanlarına iş güvenliği, kişisel gelişim ve mesleki eğitim ana başlıklarında toplam 3.848 saat eğitim imkânı sağladı.

Faaliyet gösterdiği her sektörde kadının güçlenmesini destekleyen Topluluk; 2012 yılında “BM Kadının Güçlenmesi İlkeleri CEO Destek Beyannamesi”ni imzalamış; Dünya Ekonomi Forumu tarafından gündeme getirilen ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı liderliğinde sürdürülen “İş’te Eşitlik Platformu” ve Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu tarafından oluşturulan “Kadının Güçlenmesi Çalışma Grubu” içinde yer almıştır.

Viking Kağıt, İZİKAD tarafından “İzmir İş Dünyası Kadın Girişimcilik Ödülleri” kapsamında “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirketi” seçildi. İzmir İş Kadınları Derneği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “İzmir İş Dünyası Kadın Girişimcilik Ödülleri”nde, “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirketi” ödülünü Viking Kağıt almıştır.