Viking Kağıt, Uluslararası İki Sertifika ile Sektörde Bir İlke Daha İmza attı.

Türkiye temizlik kağıtları sektörünün öncü kuruluşlarından Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş. , sağladığı kaliteli ve yenilikçi üretim koşullarını iki prestijli sertifika ile kanıtladı.

Şirket, DQS tarafından gerçekleştirilen bağımsız denetimler sonucunda BRC Tüketici Ürünü (Consumer Product) ve Hijyenik Ürün (Hygienic Product) GC - MARK sertifikalarını almaya hak kazandı. Viking Kağıt, Türkiye’ de kendi sektöründe bu sertifikaları alan firma oldu.

Yaşar Holding bünyesinde Türkiye temizlik kağıtları sektöründe pek çok ilke imza atan Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş., dünya genelinde 60 ülkede faaliyet gösteren Alman Belgelendirme kuruluşu DQS tarafından yapılan denetimler sonucunda BRC Tüketici Ürünü (Consumer Product)(A seviye) ve Hijyenik Ürün (Hygienic Product) GC - MARK sertifikalarını almaya hak kazandı.Kendi sektöründe bu sertifikaları alan ilk firma olan Viking Kağıt, böylece uluslararası standartlarda kaliteli, güvenli ve tabi olduğu yasalara uyumlu üretim yaptığını kanıtladı.

Sektörde 45 yılı aşkın deneyimleriyle kalitede öncülüğü üstlenmeyi kendilerine ilke edindiklerini dile getiren Viking Kağıt Genel Müdürü Abdullah Akçasız; “ Hem ürün ve hizmet anlamında hem de kalite anlamında uzun yıllardır ülkemizde ilklere imza atıyoruz. 1997 yılında yine sektörde bir ilk olarak ISO 9001:1994 Kalite Güvence Sistemi belgesi ile yolculuğumuzu bugün uluslararası çapta önem taşıyan BRC Tüketici Ürünü (Consumer Product ve Hijyenik Ürün (Hygienic Product) GC - MARK belgeler ile taçlandırdık. Böylece kaliteli ve güvenli ürünler üreten şirketimiz başarısını bir kez daha kanıtladı.” Değerlendirmelerinde bulundu.