Viking Kağıt’a İZİKAD’dan “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirket Ödülü”...

İzmir İş Kadınları Derneği(İZİKAD) tarafından 2018 yılında ilk kez düzenlenen “İzmir İş Dünyası Kadın Girişimcilik Ödülleri" kapsamında Viking Kağıt, “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirketi” seçildi.

Jürisi İzmirli iş kadınlarından; Aysel Öztezel, Zeynep Gürel, Dilek Gappi, Ayça Bükülmeyen, Meltem Kolday, Candan Çorbacıoğlu, Gülfem Perçin Yorgancılar’dan oluşan “İzmir İş Dünyası Kadın Girişimcilik Ödülleri” Swiss Otel Büyük Efes’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Çalışanlarının %22’si kadınlardan oluşan, kadın çalışan sayısını her geçen yıl artıran, Ege Bölgesi’nin ilk ve tek kadın forklift operatörünü istihdam eden Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş., jürinin değerlendirmesiyle “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirketi” seçildi.

Viking Kağıt A.Ş. adına ödülü Genel Müdür Ahmet Abdullah Akçasız aldı. Ödül sonrası bir teşekkür konuşması yapan Akçasız, ödülü almaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “2012 yılında Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri CEO Destek Beyannamesi’ni imzalamış olan Yaşar Topluluğu’nun bir üyesi olarak kadının iş yaşamına katılımını destekliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada kadın çalışanlarımızın katkısı ve emeği büyüktür. Bu ödülü almış olmaktan dolayı gururluyuz. Kadın çalışanlarımızla birlikte çok daha iyi işler başaracağımıza inanıyorum, onlarla çok daha güçlüyüz.” dedi.

Endüstriyel kâğıtlar sektörüne ürün arzı amacıyla 1969 yılında kurulan Viking Kağıt, Türkiye’nin ilk özel kâğıt fabrikasıdır. 1996 yılında temizlik kağıtları sektörüne Lily, Senso ve Select markaları altında sunulan tuvalet kâğıdı, havlu ve peçete ürünleriyle adım atan Viking Kağıt, tüketici ihtiyaç ve beklentilerini karşılamayı ve üstün kalitede ürünler sunmayı ilke edinmiştir.

Viking Kağıt, kurulduğu günden bu yana gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla sürekli gelişme, iyileşme vizyonu ve müşterilerine en iyiyi sunma misyonu ile faaliyet gösterdiği sektörde ilklere imza atmaktadır. Ürünlerini sürekli yenileyen ve geliştiren Viking Kağıt, tüketicilere “ilk seçimli yapraklı havlu” , “ilk pamuk katkılı tuvalet kâğıdı” , “ilk 3 katlı ve aloe vera katkılı tuvalet kâğıdı” ve “ilk aloe vera katkılı havlu”yu sunarak Türkiye temizlik kağıtları sektörüne ilk sayılan birçok ürün ve özelliği kazandırmıştır.